Amphenol Commercial Products FCC17A15SB440
FCC17A15SB440 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17A15SB440
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17A15SB440.pdf
Availability of FCC17A15SB440
QUANTITY
FCC17A15SB440 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17A15SB440
Internal Part NumberEIS-FCC17A15SB440
Industrial Solutions
3D ModelFCC17A15SB4x0.igsFCC17A15SB4x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17A15SB440
Related LinksFCC17A, FCC17A15SB440 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17A15SB440 Details Description
Related parts for FCC17A15SB440
IC COMPARATOR SNGL 3V/5V 8-SOIC datasheet.pdf
MODULE USB-TO-TTL PARL FIFO CONV datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 750W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 9.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
6MICRON DIAMOND LAPPING FILM datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HI/T W/L datasheet.pdf
24 POS PLUSCON KIT datasheet.pdf