Amphenol Commercial Products FCC17B25SB250
FCC17B25SB250 picture photo
Mfg. Part Number
FCC17B25SB250
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCC17B25SB250.pdf
Availability of FCC17B25SB250
QUANTITY
FCC17B25SB250 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCC17B25SB250
Internal Part NumberEIS-FCC17B25SB250
Industrial Solutions
3D ModelFCC17B25SB2x0.igsFCC17B25SB2x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
Housing MaterialThermoplastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCC17B25SB250
Related LinksFCC17B, FCC17B25SB250 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCC17B25SB250 Details Description
Related parts for FCC17B25SB250
FIXED IND 22UH 2.8A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.45A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf