Pericom Semiconductor Corp. FD0400021
FD0400021 picture photo
Mfg. Part Number
FD0400021
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 4.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD0400021.pdf
Availability of FD0400021
QUANTITY
FD0400021 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD0400021
Internal Part NumberEIS-FD0400021
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD0400021
Related LinksFD04, FD0400021 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD0400021 Details Description
Related parts for FD0400021
EVALUATION KIT FOR MAX1284 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES MO 2W 1.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 28HTSSOP datasheet.pdf
BOX PLSTC CLR/GRY 11.75" X 9.98" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf