Pericom Semiconductor Corp. FD2500049
FD2500049 picture photo
Mfg. Part Number
FD2500049
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FD2500049.pdf
Availability of FD2500049
QUANTITY
FD2500049 Order Process
Ship out your order
Specifications of FD2500049
Internal Part NumberEIS-FD2500049
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FD
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FD2500049
Related LinksFD25, FD2500049 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FD2500049 Details Description
Related parts for FD2500049
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 20mA Backlight SOT-23-6 datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 10MM datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 7.62MM ORANGE datasheet.pdf