Hammond Manufacturing FDS1212GY
FDS1212GY picture photo
Mfg. Part Number
FDS1212GY
Manufacturer
Product Category
Rack Components
Brief Description
FOLD DOWN SHELF
Datasheet Download
FDS1212GY.pdf
Availability of FDS1212GY
QUANTITY
FDS1212GY Order Process
Ship out your order
Specifications of FDS1212GY
Internal Part NumberEIS-FDS1212GY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Components
SeriesFDS
TypeShelf, Fold Down
Size / Dimension12.000" L x 12.000" W (304.80mm x 304.80mm)
Features-
ColorGray
MaterialMetal, Steel
For Use With/Related ProductsEnclosures
VentilationNon-Vented
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDS1212GY
Related LinksFDS1, FDS1212GY Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
FDS1212GY Details Description
Related parts for FDS1212GY
JUMPER-H2788TR/C2065S/X 8" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN FFC TOP 29POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 20POS datasheet.pdf