JAE Electronics FI-S10P-HFE-E1500
FI-S10P-HFE-E1500 picture photo
Mfg. Part Number
FI-S10P-HFE-E1500
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN RCPT 1.25MM 10POS SMD R/A
Datasheet Download
FI-S10P-HFE-E1500.pdf
Availability of FI-S10P-HFE-E1500
QUANTITY
FI-S10P-HFE-E1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-S10P-HFE-E1500
Internal Part NumberEIS-FI-S10P-HFE-E1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeReceptacle
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeFriction Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-S10P-HFE-E1500
Related LinksFI-S10P-, FI-S10P-HFE-E1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-S10P-HFE-E1500 Details Description
Related parts for FI-S10P-HFE-E1500
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLADE STR 12-10AWG TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TRANSFER DIP SWITCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V TO-220AB-3 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 50POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf