JAE Electronics FI-W41P-HFE-E1500
FI-W41P-HFE-E1500 picture photo
Mfg. Part Number
FI-W41P-HFE-E1500
Brief Description
CONN RCPT 1.25MM 41POS SMD R/A
Datasheet Download
FI-W41P-HFE-E1500.pdf
Availability of FI-W41P-HFE-E1500
QUANTITY
FI-W41P-HFE-E1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-W41P-HFE-E1500
Internal Part NumberEIS-FI-W41P-HFE-E1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeReceptacle
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.055" (1.40mm)
Contact Mating Length0.094" (2.40mm)
Fastening TypeFriction Lock
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-W41P-HFE-E1500
Related LinksFI-W41P-, FI-W41P-HFE-E1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-W41P-HFE-E1500 Details Description
Related parts for FI-W41P-HFE-E1500
IC COMP OPENDRN 1.6V SNGL 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH TRPL HI MCU/LIN 54SOIC datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 10ppm 6pF 35 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 8SIP datasheet.pdf
DSUB PWR STB 5W5 PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf