TE Connectivity Raychem Cable Protection FL2500-NO.3-J1-0-50MM
FL2500-NO.3-J1-0-50MM picture photo
Mfg. Part Number
FL2500-NO.3-J1-0-50MM
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
FL2500-NO.3-J1-0-50MM.pdf
Availability of FL2500-NO.3-J1-0-50MM
QUANTITY
FL2500-NO.3-J1-0-50MM Order Process
Ship out your order
Specifications of FL2500-NO.3-J1-0-50MM
Internal Part NumberEIS-FL2500-NO.3-J1-0-50MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FL2500-NO.3-J1-0-50MM
FL2500-NO.3-J1-0-50MM Details Description
Related parts for FL2500-NO.3-J1-0-50MM
CONN JACK STANDARD INSULATED BLU datasheet.pdf
SCR 1600-2500V 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
TOOL INSERTION TIP .110 SERIES datasheet.pdf
MC 12P FR 3' 16/1 PVC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 5W SMBG datasheet.pdf