Schaffner EMC Inc. FN258-30-33
FN258-30-33 picture photo
Mfg. Part Number
FN258-30-33
Brief Description
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 30A
Datasheet Download
FN258-30-33.pdf
Availability of FN258-30-33
QUANTITY
FN258-30-33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN258-30-33
Internal Part NumberEIS-FN258-30-33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRenewable Resources Filters/Inverters
Featured ProductThree-Phase Filters
Voltage - Rated AC-
Current30A
Frequency - Operating60Hz
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)277V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)480V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN258-30-33
Related LinksFN258, FN258-30-33 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN258-30-33 Details Description
Related parts for FN258-30-33
CONN CHAMP 24 POS RECEPTACLE datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 6A TO220AB datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 30A 600V CLASS T FST UL CSA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 64.44MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf