3M FP-301H-3/16-WT
FP-301H-3/16-WT picture photo
Mfg. Part Number
FP-301H-3/16-WT
Brief Description
HEATSHRINK FP301H 3/16-48" WHITE
Datasheet Download
FP-301H-3/16-WT.pdf
Availability of FP-301H-3/16-WT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FP-301H-3/16-WT Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301H-3/16-WT
Internal Part NumberEIS-FP-301H-3/16-WT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetFP-301 Colored MSDS
FP-301 Black MSDS
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301H-3/16-WT
Related LinksFP-301H, FP-301H-3/16-WT Datasheet, 3M Distributor
FP-301H-3/16-WT Details Description
Related parts for FP-301H-3/16-WT
CONN HOUSING 6POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
THERMISTOR 10 OHM 350V PTC datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FILTER SW CAP DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 280W PLUS247 datasheet.pdf
IC MPU I.MX35 532MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
IC BUFFER FANOUT ISP UNIV 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 4.5V datasheet.pdf