Fox Electronics FVXO-HC73BR-62.208
FVXO-HC73BR-62.208 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-HC73BR-62.208
Brief Description
OSC VCXO 62.208MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FVXO-HC73BR-62.208.pdf
Availability of FVXO-HC73BR-62.208
QUANTITY
FVXO-HC73BR-62.208 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-HC73BR-62.208
Internal Part NumberEIS-FVXO-HC73BR-62.208
TypeVCXO
Frequency62.208MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-HC73BR-62.208
Related LinksFVXO-HC73, FVXO-HC73BR-62.208 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-HC73BR-62.208 Details Description
Related parts for FVXO-HC73BR-62.208
KIT COVER FOR LP250/350 SERIES datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO BNC JACK datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FUSEHOLDER PM F8X 25A 400V datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf