Hirose Electric Co Ltd FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
FX4C1-32P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C1-32P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX4C1-32P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights6mm, 8mm, 9mm
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX4C1-32P-1, FX4C1-32P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C1-32P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX4C1-32P-1.27DSAL(71)
LED GREEN/YLW CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TAPE-ON TERMINAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 19.1K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 16.1MM D 10 datasheet.pdf