Fox Electronics FXO-HC335R-50
FXO-HC335R-50 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335R-50
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335R-50.pdf
Availability of FXO-HC335R-50
QUANTITY
FXO-HC335R-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335R-50
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335R-50
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335R-50
Related LinksFXO-HC, FXO-HC335R-50 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335R-50 Details Description
Related parts for FXO-HC335R-50
CONN PLUG 6POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SO datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
Connector Receptacle 41 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
PLATE END 83.87X17.87" GREY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 5A AXIAL datasheet.pdf