Fox Electronics FXO-HC726R-75.75
FXO-HC726R-75.75 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC726R-75.75
Brief Description
OSCILLATOR XO 75.75MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC726R-75.75.pdf
Availability of FXO-HC726R-75.75
QUANTITY
FXO-HC726R-75.75 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC726R-75.75
Internal Part NumberEIS-FXO-HC726R-75.75
TypeXO (Standard)
Frequency75.75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)29mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC726R-75.75
Related LinksFXO-HC72, FXO-HC726R-75.75 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC726R-75.75 Details Description
Related parts for FXO-HC726R-75.75
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14SOIC datasheet.pdf
FRONTPLATES RECESSED TOP/BOTTOM datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FILTER SAW RF 810.00MHZ SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8-HTSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf