Fox Electronics FXO-HC735R-22.0548
FXO-HC735R-22.0548 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC735R-22.0548
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.0548MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC735R-22.0548.pdf
Availability of FXO-HC735R-22.0548
QUANTITY
FXO-HC735R-22.0548 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC735R-22.0548
Internal Part NumberEIS-FXO-HC735R-22.0548
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency22.0548MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC735R-22.0548
Related LinksFXO-HC735, FXO-HC735R-22.0548 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC735R-22.0548 Details Description
Related parts for FXO-HC735R-22.0548
D-SUB CABLE MFM25K/MC26M/MFM25K datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INV O/DRAIN 5TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 25A 170VDC BOLT datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BLADE SLUG datasheet.pdf
FFC CONN ASSY ARINC datasheet.pdf
IC REG BUCK datasheet.pdf
330UF 50V 10X20 datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 667MHZ 484BGA datasheet.pdf