Fox Electronics FXO-HC736-127.794
FXO-HC736-127.794 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736-127.794
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 127.794MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736-127.794.pdf
Availability of FXO-HC736-127.794
QUANTITY
FXO-HC736-127.794 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736-127.794
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736-127.794
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency127.794MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC736-127.794
Related LinksFXO-HC73, FXO-HC736-127.794 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC736-127.794 Details Description
Related parts for FXO-HC736-127.794
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 3W 33K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0603 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR INV 410A 200V TO-200AC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 80UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf