Fox Electronics FXO-HC736R-25.000625
FXO-HC736R-25.000625 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC736R-25.000625
Brief Description
OSC XO 25.000625MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC736R-25.000625.pdf
Availability of FXO-HC736R-25.000625
QUANTITY
FXO-HC736R-25.000625 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC736R-25.000625
Internal Part NumberEIS-FXO-HC736R-25.000625
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesXPRESSO™ FXO-HC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25.000625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)