Fox Electronics FXO-LC525-212.5
FXO-LC525-212.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC525-212.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC525-212.5.pdf
Availability of FXO-LC525-212.5
QUANTITY
FXO-LC525-212.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC525-212.5
Internal Part NumberEIS-FXO-LC525-212.5
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC525-212.5
Related LinksFXO-LC5, FXO-LC525-212.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC525-212.5 Details Description
Related parts for FXO-LC525-212.5
THERMISTOR PTC 100OHM 100DEG RAD datasheet.pdf
IC RESET GEN 3.08V VTH SC70 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 8A 6-TSOP datasheet.pdf
Crystal 6.76438MHz Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
MOD WI-I.MX53 512MB FLASH datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
TRANS RF BIPO NPN 15V 40MA TO72 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf