Fox Electronics FXO-PC730-480
FXO-PC730-480 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730-480
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 480.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730-480.pdf
Availability of FXO-PC730-480
QUANTITY
FXO-PC730-480 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730-480
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730-480
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXpressO™ Series Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency480MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730-480
Related LinksFXO-PC, FXO-PC730-480 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730-480 Details Description
Related parts for FXO-PC730-480
CARD MARKER WIRE SOLID NUMBER 2 datasheet.pdf
IC LINE TX DS3/STS-1 E3 28SOJ datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
VAPOR SEAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 10 datasheet.pdf
MINI UNIVERSAL M-N-L CAP 15P datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf