Fox Electronics FXO-PC738-125
FXO-PC738-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC738-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC738-125.pdf
Availability of FXO-PC738-125
QUANTITY
FXO-PC738-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC738-125
Internal Part NumberEIS-FXO-PC738-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC738-125
Related LinksFXO-PC, FXO-PC738-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC738-125 Details Description
Related parts for FXO-PC738-125
JUMPER-H9992TR/1852YL/H9992TR 2" datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 180MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS datasheet.pdf