Amphenol Pcd FXPT15200
FXPT15200 picture photo
Mfg. Part Number
FXPT15200
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 30POS 5.08MM
Datasheet Download
FXPT15200.pdf
Availability of FXPT15200
QUANTITY
FXPT15200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXPT15200
Internal Part NumberEIS-FXPT15200
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level7, 8
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorBlack
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXPT15200
Related LinksFXPT, FXPT15200 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
FXPT15200 Details Description
Related parts for FXPT15200
WIRE WRAP HAND TOOL 24-32AWG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 340 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SGE1510-2-0760L-03000C datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 820UF 6V AXIAL datasheet.pdf