Harwin Inc. G125-MW20150M94
G125-MW20150M94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-MW20150M94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM M/M ON 28AWG 150MM
Datasheet Download
G125-MW20150M94.pdf
Availability of G125-MW20150M94
QUANTITY
G125-MW20150M94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MW20150M94
Internal Part NumberEIS-G125-MW20150M94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndPin to Pin
Length5.9" (150mm)
Wire Gauge28 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MW20150M94
Related LinksG125-MW, G125-MW20150M94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MW20150M94 Details Description
Related parts for G125-MW20150M94
CONTACT RACK & PANEL SOLDER EYE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.2A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
IC XLATOR HEX PECL-TTL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-48" YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
TIP SOLDERING LT1LX 0.2MM A datasheet.pdf