Red Lion Controls G12C0000
G12C0000 picture photo
Mfg. Part Number
G12C0000
Manufacturer
Product Category
Controllers - Accessories
Brief Description
12",INDOOR,24V
Datasheet Download
G12C0000.pdf
Availability of G12C0000
QUANTITY
G12C0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G12C0000
Internal Part NumberEIS-G12C0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G12C0000
Related LinksG12C, G12C0000 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
G12C0000 Details Description
Related parts for G12C0000
RES 220 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% 2413 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
SAC-HZ-4P-5 0-542/FR SCO BK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf