Omron Automation & Safety G3NA-225B AC100-120
G3NA-225B AC100-120 picture photo
Mfg. Part Number
G3NA-225B AC100-120
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR 25A@240VAC ZERO AC IN
Datasheet Download
G3NA-225B AC100-120.pdf
Availability of G3NA-225B AC100-120
QUANTITY
G3NA-225B AC100-120 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3NA-225B AC100-120
Internal Part NumberEIS-G3NA-225B AC100-120
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSSR Design Considerations
Featured ProductG3NE/G3NA Solid State Relays
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesG3NA
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current25A
Voltage - Input100 ~ 120VAC
Voltage - Load19 ~ 264 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseHockey Puck
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3NA-225B AC100-120
Related LinksG3NA-225B, G3NA-225B AC100-120 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3NA-225B AC100-120 Details Description
Related parts for G3NA-225B AC100-120
FUMEABSORBER ARTICULATING 115ESD datasheet.pdf
SSR GNR 22.5MM 480VAC datasheet.pdf
SNSW 5A PCB PLNSCRW79218491 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 13POS datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf