Omron Automation & Safety G3PX-220EUN AC100/230
G3PX-220EUN AC100/230 picture photo
Mfg. Part Number
G3PX-220EUN AC100/230
Manufacturer
Product Category
Controllers - Process, Temperature
Brief Description
CONTROL PWR 100/110V 200/230V
Datasheet Download
G3PX-220EUN AC100/230.pdf
Availability of G3PX-220EUN AC100/230
QUANTITY
G3PX-220EUN AC100/230 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3PX-220EUN AC100/230
Internal Part NumberEIS-G3PX-220EUN AC100/230
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Process, Temperature
SeriesG3PX, EUN
TypePower Controller
Input Range4 ~ 20mA, 1 ~ 24VDC
Output Type-
Control Method-
Communications-
Number Of Characters Per Row-
Display Type-
Display Characters - Height-
Voltage - Supply100/110VAC, 200/230VAC
Panel Cutout Dimensions-
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Ingress Protection-
Operating Temperature-25°C ~ 65°C
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3PX-220EUN AC100/230
Related LinksG3PX-220EU, G3PX-220EUN AC100/230 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3PX-220EUN AC100/230 Details Description
Related parts for G3PX-220EUN AC100/230
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:22 500MHZ 64TQFP datasheet.pdf
LED OPTIMAL I STAR 1W WARM WHITE datasheet.pdf
KIT CONN .100 KK SERIES 4 CIRC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
CIR 10C 10#16 FR PIN RECP datasheet.pdf
PNL MNT 220V WHITE 3MM datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf