Sullins Connector Solutions GBA22DTAI
GBA22DTAI picture photo
Mfg. Part Number
GBA22DTAI
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GBA22DTAI.pdf
Availability of GBA22DTAI
QUANTITY
GBA22DTAI Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA22DTAI
Internal Part NumberEIS-GBA22DTAI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA22DTAI
Related LinksGBA2, GBA22DTAI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA22DTAI Details Description
Related parts for GBA22DTAI
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 6POS PCB datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 900W datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 30" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
JT 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
18000UF 16V 30X30MM 85C 5000H datasheet.pdf