Sullins Connector Solutions GBB35DYHN
GBB35DYHN picture photo
Mfg. Part Number
GBB35DYHN
Brief Description
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL
Datasheet Download
GBB35DYHN.pdf
Availability of GBB35DYHN
QUANTITY
GBB35DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of GBB35DYHN
Internal Part NumberEIS-GBB35DYHN
Number of Positions70
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBB35DYHN
Related LinksGBB3, GBB35DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBB35DYHN Details Description
Related parts for GBB35DYHN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16M770-C 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
AM8100-289 TRANSFORMR datasheet.pdf
SL WTW CONN SR OPT B 15POS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 23POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
TAPE MOUNTING 1"X36YD GRAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf