Sullins Connector Solutions GBM12DTAI-S189
GBM12DTAI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM12DTAI-S189
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM12DTAI-S189.pdf
Availability of GBM12DTAI-S189
QUANTITY
GBM12DTAI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM12DTAI-S189
Internal Part NumberEIS-GBM12DTAI-S189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM12DTAI-S189
Related LinksGBM12DT, GBM12DTAI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM12DTAI-S189 Details Description
Related parts for GBM12DTAI-S189
CONN JACK 16POS MALE CRIMP datasheet.pdf
CABLE CLAMP CLEAR 1/2" DIA datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 13POS 0.5MM 2" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC VCXO 25MHZ 8SOIC datasheet.pdf