Sullins Connector Solutions GBM15DCWS
GBM15DCWS picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DCWS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DCWS.pdf
Availability of GBM15DCWS
QUANTITY
GBM15DCWS Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DCWS
Internal Part NumberEIS-GBM15DCWS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DCWS
Related LinksGBM1, GBM15DCWS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DCWS Details Description
Related parts for GBM15DCWS
CONN MINI-D 14POS RECPT datasheet.pdf
PUMP ONLY PURE-TAKE LOCKING SS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 370MA 270 MOHM datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0 W/B SINGLE PLUG HSG 5CKT datasheet.pdf
RES 43.575K OHM 1/2W 0.02% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 0.9V 4-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC/50VDC datasheet.pdf