Fairchild Semiconductor GBPC15005W
GBPC15005W picture photo
Mfg. Part Number
GBPC15005W
Brief Description
RECT BRIDGE GPP 15A 50V GBPC-W
Datasheet Download
GBPC15005W.pdf
Availability of GBPC15005W
QUANTITY
GBPC15005W Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC15005W
Internal Part NumberEIS-GBPC15005W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - DC Forward (If) (Max)15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC15005W
Related LinksGBPC1, GBPC15005W Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
GBPC15005W Details Description
Related parts for GBPC15005W
CONN HEADER 5POS 7.92MM PCB TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS 1MM STRAIGHT datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNTING FOR 4MOD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
SENS 750PSI 7/16-20 UNF 2B 1-5V datasheet.pdf
CABLE ASSY AMPTRAC DUP SC 7M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 90MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE RECT 2A 400V 50NS DO-214AA datasheet.pdf