Comchip Technology GBPC35005-G
GBPC35005-G picture photo
Mfg. Part Number
GBPC35005-G
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECTIFIER BRIDGE 35A 50V GBPC
Datasheet Download
GBPC35005-G.pdf
Availability of GBPC35005-G
QUANTITY
GBPC35005-G Order Process
Ship out your order
Specifications of GBPC35005-G
Internal Part NumberEIS-GBPC35005-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)50V
Current - DC Forward (If) (Max)35A
Mounting TypeQC Terminal
Package / Case4-Square, GBPC
Supplier Device PackageGBPC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBPC35005-G
Related LinksGBPC3, GBPC35005-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
GBPC35005-G Details Description
Related parts for GBPC35005-G
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC FLOAT-PT COPROC 33MHZ 68PLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 2K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 333MHZ 165BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.0191 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf