Sullins Connector Solutions GCB13DYFD
GCB13DYFD picture photo
Mfg. Part Number
GCB13DYFD
Brief Description
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD
Datasheet Download
GCB13DYFD.pdf
Availability of GCB13DYFD
QUANTITY
GCB13DYFD Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB13DYFD
Internal Part NumberEIS-GCB13DYFD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row13
Number of Positions26
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB13DYFD
Related LinksGCB1, GCB13DYFD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB13DYFD Details Description
Related parts for GCB13DYFD
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
MARKER PLATE STEEL 4HL 3.5"X.8" datasheet.pdf
IC MON TRPL SPPLY SUPERVSR 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3000UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 16.3MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf