Sullins Connector Solutions GCB80DYRN-S1355
GCB80DYRN-S1355 picture photo
Mfg. Part Number
GCB80DYRN-S1355
Brief Description
CONN CARD EXTEND .050" 80POS
Datasheet Download
GCB80DYRN-S1355.pdf
Availability of GCB80DYRN-S1355
QUANTITY
GCB80DYRN-S1355 Order Process
Ship out your order
Specifications of GCB80DYRN-S1355
Internal Part NumberEIS-GCB80DYRN-S1355
Number of Positions160
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCB80DYRN-S1355
Related LinksGCB80DY, GCB80DYRN-S1355 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GCB80DYRN-S1355 Details Description
Related parts for GCB80DYRN-S1355
COUPLER DIRECTIONAL 1900 MHZ datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
5.6UF 350V 10X16 SINGLE END datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 2.5A 16QFN datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
PHOTO ELECT S/L 1"X50YD datasheet.pdf
CAP FILM 33NF5% 630VDC RAD datasheet.pdf