Murata Electronics North America GCM0335C1E5R5DD03D
GCM0335C1E5R5DD03D picture photo
Mfg. Part Number
GCM0335C1E5R5DD03D
Brief Description
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GCM0335C1E5R5DD03D.pdf
Availability of GCM0335C1E5R5DD03D
QUANTITY
GCM0335C1E5R5DD03D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM0335C1E5R5DD03D
Internal Part NumberEIS-GCM0335C1E5R5DD03D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM0335C1E5R5DD03D
Related LinksGCM0335C1, GCM0335C1E5R5DD03D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM0335C1E5R5DD03D Details Description
Related parts for GCM0335C1E5R5DD03D
OPTOISOLATOR 2.5KV DARL 4SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 19-28VIN 15V datasheet.pdf
CABLE DEVICENET THIN 100M datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.95A 48 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf