Murata Electronics North America GCM1555C1H7R4DZ13D
GCM1555C1H7R4DZ13D picture photo
Mfg. Part Number
GCM1555C1H7R4DZ13D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 7.4PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GCM1555C1H7R4DZ13D.pdf
Availability of GCM1555C1H7R4DZ13D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM1555C1H7R4DZ13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM1555C1H7R4DZ13D
Internal Part NumberEIS-GCM1555C1H7R4DZ13D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM1555C1H7R4DZ13D today.
SeriesGCM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM1555C1H7R4DZ13D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM1555C1, GCM1555C1H7R4DZ13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM1555C1H7R4DZ13D Details Description
Related parts for GCM1555C1H7R4DZ13D
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
INDICATOR ROUND YELLOW PNL MNT datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-24V 600RESOL 2M datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP CLOS/OFF/OPN datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACRYLIC FOAM TAPE 1" X 36 YD datasheet.pdf