Murata Electronics North America GCM21BR72D103KA02L
GCM21BR72D103KA02L picture photo
Mfg. Part Number
GCM21BR72D103KA02L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GCM21BR72D103KA02L.pdf
Availability of GCM21BR72D103KA02L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GCM21BR72D103KA02L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM21BR72D103KA02L
Internal Part NumberEIS-GCM21BR72D103KA02L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GCM21BR72D103KA02L today.
SeriesGCM21BR72D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GCM21BR72D103KA02L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGCM21BR72, GCM21BR72D103KA02L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM21BR72D103KA02L Details Description
Related parts for GCM21BR72D103KA02L
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A DPAK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.3VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC LASR DRVR 2.5GBPS 5.5V 28TQFN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 7A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
M8 UNSH,SS, 4MM,NPN,NC datasheet.pdf