Murata Electronics North America GJM0335C1E1R6BB01D
GJM0335C1E1R6BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E1R6BB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E1R6BB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E1R6BB01D
QUANTITY
GJM0335C1E1R6BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E1R6BB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E1R6BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E1R6BB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E1R6BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E1R6BB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E1R6BB01D
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 14.22MM datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC DC/DC CTRLR 28HTSSOP datasheet.pdf
SCR 800V 135A TO-94 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf