Sprague Goodman GKY10046
GKY10046 picture photo
Mfg. Part Number
GKY10046
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 2-10PF 50V SMD
Datasheet Download
GKY10046.pdf
Availability of GKY10046
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GKY10046 Order Process
Ship out your order
Specifications of GKY10046
Internal Part NumberEIS-GKY10046
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesSURFTRIM® GKY
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range2 ~ 10pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated50V
Size / DimensionRectangular - 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesLow Profile
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GKY10046
Related LinksGKY1, GKY10046 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GKY10046 Details Description
Related parts for GKY10046
RES SMD 60.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 100MA 5.3 OHM datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
EMI/RFI END PANELS 2/PACK datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H datasheet.pdf