Murata Electronics North America GQM1885C2A2R4BB01D
GQM1885C2A2R4BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GQM1885C2A2R4BB01D
Brief Description
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GQM1885C2A2R4BB01D.pdf
Availability of GQM1885C2A2R4BB01D
QUANTITY
GQM1885C2A2R4BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM1885C2A2R4BB01D
Internal Part NumberEIS-GQM1885C2A2R4BB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM1885C2A2R4BB01D
Related LinksGQM1885C2, GQM1885C2A2R4BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM1885C2A2R4BB01D Details Description
Related parts for GQM1885C2A2R4BB01D
OSC XO 1.544MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 24AWG 100' datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 50W datasheet.pdf
HEADER ASSY, 35 POS VERTICAL datasheet.pdf