Murata Electronics North America GQM22M5C2H180GB01L
GQM22M5C2H180GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H180GB01L
Brief Description
CAP CER 18PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H180GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H180GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H180GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H180GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H180GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H180GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H180GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H180GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H180GB01L
CONN PLUG STRAIGHT 37POS W/PIN datasheet.pdf