Murata Electronics North America GQM22M5C2H300GB01L
GQM22M5C2H300GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H300GB01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H300GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H300GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H300GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H300GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H300GB01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGQM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H300GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H300GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H300GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H300GB01L
FUSE GLASS 1A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
IC UART SINGLE 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 70POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.72NS 144TQFP datasheet.pdf
FAN GASKET BLACK 120MM datasheet.pdf
BLZP 5.08/15/270F SN BK BX datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
CAP 100MF -20%, +80% 5.5V T/H datasheet.pdf