Murata Electronics North America GQM22M5C2H4R3BB01L
GQM22M5C2H4R3BB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H4R3BB01L
Brief Description
CAP CER 4.3PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H4R3BB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H4R3BB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H4R3BB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H4R3BB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H4R3BB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H4R3BB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H4R3BB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H4R3BB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H4R3BB01L
RES SMD 178K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf