Murata Electronics North America GR443QR73D332KW01L
GR443QR73D332KW01L picture photo
Mfg. Part Number
GR443QR73D332KW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
GR443QR73D332KW01L.pdf
Availability of GR443QR73D332KW01L
QUANTITY
GR443QR73D332KW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GR443QR73D332KW01L
Internal Part NumberEIS-GR443QR73D332KW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGR4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GR443QR73D332KW01L
Related LinksGR443QR73, GR443QR73D332KW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GR443QR73D332KW01L Details Description
Related parts for GR443QR73D332KW01L
RES 27K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS40K/MC40G/MKS40K datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
PTC RESET FUSE 60V 40A RADIAL datasheet.pdf
10+10 DIL EXT P/HDR 6MM datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf