Murata Electronics North America GRJ188R72A222KE11D
GRJ188R72A222KE11D picture photo
Mfg. Part Number
GRJ188R72A222KE11D
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
GRJ188R72A222KE11D.pdf
Availability of GRJ188R72A222KE11D
QUANTITY
GRJ188R72A222KE11D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRJ188R72A222KE11D
Internal Part NumberEIS-GRJ188R72A222KE11D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRJ188R72A222KE11D
Related LinksGRJ188R72, GRJ188R72A222KE11D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRJ188R72A222KE11D Details Description
Related parts for GRJ188R72A222KE11D
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf