Murata Electronics North America GRM0225C1E150JDAEL
GRM0225C1E150JDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E150JDAEL
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E150JDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E150JDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E150JDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E150JDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E150JDAEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesDerating Recommended
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E150JDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E150JDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E150JDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E150JDAEL
TRIMMER 1M OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 9.4MM datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
SR BTS CS PC 26 ASY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf
JUMPER WIRE KIT 350 PC datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 1MB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2.5MM datasheet.pdf