Murata Electronics North America GRM0225C1E6R7WDAEL
GRM0225C1E6R7WDAEL picture photo
Mfg. Part Number
GRM0225C1E6R7WDAEL
Brief Description
CAP CER 6.7PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GRM0225C1E6R7WDAEL.pdf
Availability of GRM0225C1E6R7WDAEL
QUANTITY
GRM0225C1E6R7WDAEL Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0225C1E6R7WDAEL
Internal Part NumberEIS-GRM0225C1E6R7WDAEL
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0225C1E6R7WDAEL
Related LinksGRM0225C1, GRM0225C1E6R7WDAEL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0225C1E6R7WDAEL Details Description
Related parts for GRM0225C1E6R7WDAEL
RELAY SSR 40A 120VAC DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .100 X .140 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 750MA 185 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf