Murata Electronics North America GRM022R60J102KE19D
GRM022R60J102KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM022R60J102KE19D
Brief Description
CAP CER 1000PF 6.3V X5R 01005
Datasheet Download
GRM022R60J102KE19D.pdf
Availability of GRM022R60J102KE19D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM022R60J102KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM022R60J102KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM022R60J102KE19D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM022R60J102KE19D
Related LinksGRM022R60, GRM022R60J102KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM022R60J102KE19D Details Description
Related parts for GRM022R60J102KE19D
FUSE CERAMIC 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 20W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 2POS PINS datasheet.pdf