Murata Electronics North America GRM022R60J682KE19D
GRM022R60J682KE19D picture photo
Mfg. Part Number
GRM022R60J682KE19D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 01005
Datasheet Download
GRM022R60J682KE19D.pdf
Availability of GRM022R60J682KE19D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM022R60J682KE19D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM022R60J682KE19D
Internal Part NumberEIS-GRM022R60J682KE19D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMurata Ultra Small and Low ESL Capacitors
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM022R60J682KE19D
Related LinksGRM022R60, GRM022R60J682KE19D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM022R60J682KE19D Details Description
Related parts for GRM022R60J682KE19D
CABLE GRIP GRAY 11-18MM datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36V +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TRANS FOR 508S datasheet.pdf
LMZFL 7/6/135 3.5SW datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 270K OHM 14SOIC datasheet.pdf