Murata Electronics North America GRM0335C1E9R3CD01D
GRM0335C1E9R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R3CD01D
Brief Description
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R3CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R3CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E9R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R3CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R3CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R3CD01D
BATTERY PACK 7.2V 1200 MAH NICAD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 3.2A 31.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
12MM LATCH METRAL CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .100" datasheet.pdf