Murata Electronics North America GRM0335C1H6R4CA01D
GRM0335C1H6R4CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R4CA01D
Brief Description
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R4CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R4CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R4CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R4CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R4CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R4CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R4CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R4CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R4CA01D
IC COMPARATOR 1.8V DUAL MICROSMD datasheet.pdf
RING FOR 25MM A22 SERIES PANEL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 252POS HISPEED STR SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
IC MMIC IQ DOWNCONVERTER 24-QFN datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf